"Хочеш, я вб'ю сусідів, що заважають спати?". Ох як багато людей хочуть почути ці слова від когось. Щоб не доводити себе до гріха, краще звичайно обрати варіант поліпшення звукоізоляційних властивостей свого житла.

 

Проблема галасливих сусідів для багатоповерхових будинків виникла не сьогодні, а вирішитися їй судилося не завтра. Найбільш проблемний тип сусідів - "зверху".

 

Чому ми так добре чуємо сусідів

 

Повітряна звукоізоляція

 

 

Рівень повітряної звукоізоляції (це звуки, які виникають в просторі - крики, гучна музика) закладається ще на етапі будівництва і залежить від товщини стелі-полу (для кого що). Неправильний монтаж може спричинити утворення щілин і тріщин, а вже вони точно не сприяють вашому спокою.

 

Ударна шумоізоляція

 

А ось на рівень ударного шуму впливають трохи інші обставини. Перекриття між вами і сусідами зверху зазвичай виробляється з бетону, а він через свою щільності і порівняно маленьку товщину не здатний гасити коливання. Саме тому якщо ваш сусід упустить каструлю на кухні - ви обов'язково про це дізнаєтеся.

 

По той бік барикад

 

 

Постійні обурення, стук в стелю. А у нас дитина просто бігає. Вчора сусід психанув тільки через те, що я перевернула шафку. Ніби я винна, що у нас підлога тонка. Так думає більшість сусідів зверху.

Практично всі ми чийсь сусід зверху. І постійні прокляття нам ні до чого.

 

Вихід - додаткова звукоізоляція

 

Оптимальним вирішенням цієї ситуації є впровадження додаткових засобів для рішення питання придушення звуку. Найдієвішим рішенням вважається "плаваюча підлога".

 

Як монтується "плаваюча підлога" для звукоізоляції

 

На залізобетонне перекриття (ту бетонну підлогу-стелю, яка розділяє вас з сусідом) кладеться особливий "пружний" шар (зазвичай використовується щось типу дрібнофракційного керамзиту). Після першого шару кладуть вже гідроізоляцію (звичайна парникова плівка в 120 мікрон). У самому кінці ці два шари заливають стяжкою десь від 3 до 8 см.

Поділимося однієї хитрістю - в самому кінці, вже коли ви залили стяжку і вона готова для монтажу плінтусів - монтуйте їх до однієї з конструкцій (тільки до підлоги або тільки до стелі). Це робиться для уникнення ефекту акустичного містка. Якщо ж монтувати плінтуса до обох конструкцій - ефект від додаткової звукоізоляції буде мінімальним.

 

Плюси такої звукоізоляції

 

 

  • ефективність;
  • довговічність;

  • невисока ціна матеріалів;

  • легкість монтажу;

  • з'їдає невеликий простір (до 8 см).

 

Я сусід знизу, а "верхній" не бажає обтяжуватися

 

Не можна забувати і про людський фактор. "Верхній" сусід може навідріз відмовитися облаштовувати додаткову шумоізоляцію знизу.

Тут теж є рішення, але воно, на жаль, не таке дієве. Конструкція підвісної стелі. Але щоб добитися такого ж результату як з підлговою ізоляцією, необхідно буде заповнити простір до 50 сантиметрів.