Розпочався сезон внутрянки, а це означає, що вкрай доречно буде розповісти вам про гіпсокартонні профілі та кріплення до них. Вони є основою гіпсокартонної системи.

 

Для створення повноцінного каркасу із гіпсокартону вам знадобляться допоміжні матеріали: 

- профілі з металу 
- сполучні деталі

 

Перед тим як купити профіль необхідно знати точно які роботи будуть виконуватись в приміщенні. Для кожного виду використовують різні профільовані системи. Розглянемо їх.

 

Різновиди профілів

В асортименті товарів нашого інтернет-магазину представлена чудова колекція профілів для гіпсокартону різного виду.

Всі профілі позначаються латинськими літерами, кожна з яких визначає його тип та призначення.

1. CD, CW - стієчні профілі
2. UD, UW - основні чи направляючі профілі

 

1. Стієчний профіль

Характеризуються С-подібною формою, саме до нього кріпиться гіпсокартонний лист. Призначений для великих навантажень. Відповідає за жорсткість і надійність каркасу для гіпсокартону.  Дізнатися їх можна і за зовнішнім виглядом, а точніше по С-образно загнутим краям і ребрах жорсткості.

 

Буває двох видів:

- Лицьовий і стельовий CD. Він універсальний, найбільш популярний різновид. Ідеально підходить для підвісних стель і обшивки стін листами ГК.

- Стіновий і перегородковий CW. Застосовується для виготовлення перегородок і обшивок. Виконує роль вертикальної стійки каркасу. 

 

2. Направляючий профіль

 Він відрізняється П-подібною формою. Направляючі гіпсокартонні профілі використовують як горизонтальні направляючі, в які вставляють основні вертикальні профілі, або в якості основи - для фіксування листів. Вони регулюють і вирівнюють встановлений в нього стієчний профіль. Встановлюються по всьому периметру майбутнього каркаса. 

Ділиться на такі види: 


- Стельові UD (направляючий для СD). За допомогою нього, створюється основа підвісної стельової системи. Підходить для обшивки стін. 

- Стінові UW (направляючий для CW). Використовуються для перегородок. 

На стінках профілів є ребра жорсткості, які збільшують їх жорсткість. Всі профілі виготовляються з високоякісного, міцного оцинкованого металу, завдяки чому відрізняються високою стійкістю до появи іржі. 

Купити профіль для гіпсокартону через інтернет-магазин Аквілон — легко. Просто оформіть замовлення через кошик або зв'яжіться з нашим спеціалістом, який проконсультує та допоможе з розрахунками. 

 

Крім профілів, слід зазначити про необхідність спеціальних систем сполучення - таких собі фіксаторів нашої металевої конструкції. Їх таке розмаїття, що на них треба звернути окремо свою увагу. Оскільки їх десятки і деякі є специфічними, і не в кожному магазині ви зможете їх побачити, розглянемо самі ходові.

Основні групи кріплень для профілю:

  • З'єднувач
  • Підвіс
  • Стрижень з гачком
  • Стрижень з кільцем

Розглянемо кожний пункт окремо.

З'єднувач

 

З'єднувач дворівневий для CD профілю застосовують для закріплення профілів на різних рівнях. При цьому, напрямок перпендикулярний один одному. Через те, що ця деталь продається в розгорнутому вигляді, то перед роботою їй додамо форму літери «П» - зігнувши для цього. Для монтажу потрібні особливі саморізи (2 штуки - по одному з кожного краю).

З'єднувач однорівневий для CD профілю або «Краб». Призначений для закріплення деталей в межах одного рівня. Як і в попередньому випадку, їх розташовують хрест-навхрест, перпендикулярно один одному. Якщо навантаження на квадратний метр становить не більше 20 кг, то саморізи не будуть потрібні - достатньо замикання профілів. В іншому випадку буде потрібно 2 саморізи - з однієї й іншої сторони.

Подовжувач для CD профілю (інакше, подовжуючий з'єднувач) здатний зробити профільний елемент довше. Ця деталь вставляється в нього з торцевого боку, при цьому виступи, схожі на роги, повинні бути спрямовані вгору. Як завжди, по краях вкручуємо 2 саморізи для додаткової жорсткості.

З'єднувач кутовий для CD профілю цілком може замінити собою елемент типу «краб» при монтажі підвісних стель, що мають один рівень.

 

Підвіс

З основних підвісів виділяють:

1. Універсальний прямий.

Прямий підвіс для CD профілю використовується при монтажі підвісних стель. Ця деталь закріплюється безпосередньо на стельової поверхні. Перед з'єднанням з профільним елементом підвіс згинають у вигляді літери «П». Потім вкручують, по краях, 2 саморізи. Довжина даного виробу (стандартна) становить 12,5 см. У продажу зустрічаються й інші варіанти - від 7,5 до 30 см. Можливі товщини від 0,6 до 2 мм. Навантаження, яку готовий витримати підвіс, становить 40 кг.

2. Пружинний.

Пружинний підвіс або "Метелик" - є з'єднувальним елементом для монтажу дворівневого каркасу стелі з гіпсокартону. Використовується для регулювання висоти стельових профілів.  Кріплення здійснюється за допомогою шурупів.

3. Анкерний (поворотний).

Анкерний підвіс, так званий також підвісом з тягою, теж служить для з'єднання поверхні стелі і CD профілю. Він потрібен тоді, коли прямий підвіс має недостатню довжину. Сам підвіс вставляється в профіль, а його тяга повинна бути протягнута через спеціальні отвори, наявні в пружині. Тяга може бути довжиною 25, 50 і 100 см. Максимум навантаження - 25 кг.

 

Стрижень з гачком

Використовується у тандемі з підвісами. Своїм гачком він кріпиться до анкерного підвісу, а іншим кінцем - до пружинного підвісу, виконуючи роль підвісу.

Стрижень з кільцем

Використовується для підвісних стель з гіпсокартону. Часто його використовують у комплекті з такими підвісами, як "метелик"(пружинний підвіс) та поворотний (анкерний підвіс).

 

Ми постаралися описати основні ази систем кріплення гіпсокартону. Крім того, в нашому інтернет-магазині ви можете купити гіпсокартонну систему в повному комплекті - від А до Я! Це саморізи, серпянка, клей для гіпсокартону, гіпсокартон, профілі, кріплення для профілів, кутники та маяки для гіпсокартону та багато супутніх матеріалів та електроінструментів.
Звертайтеся до наших фахівців, які з радістю вам допоможуть.