Сучасні стилі, холод металу, скло... Все це відбирає затишок натуральних природних матеріалів. Саме тому зараз багато українців обирають для своїх квартир і будинків дерево. Тим більше, що воно дуже добре поєднується з іншими популярними матеріалами.

Важливо вибирати натуральне якісне дерево. Але будь-який високоякісний матеріал може зіпсуватися при неправильному догляді і монтажі. Для того, щоб він зберігав всі свої якості довго, його необхідно обробити спеціальними антисептичними засобами. Саме цей нехитрий спосіб допоможе вам уникнути таких неприємностей як комахи, грибок, бактерії і гниль.

Глибока обробка антисептиками

У домашніх умовах її практично не використовують. Зазвичай застосовується в промислових умовах (конструкції з дерева, які повинні бути стійкі до води). Саме завдяки такій обробці термін експлуатації збільшується.

Поверхнева обробка антисептиками

У домашніх умовах використовують саме такий тип обробки. В цьому випадку покривають тільки верхній шар дерев'яних брусків або дощок. Процедура зазвичай проводиться за допомогою пензлика або спеціального розпилювача. Вона займає небагато часу і не вимагає великих фінансових вкладень.

Поради по обробці деревини

  1. Якщо ви плануєте зберігати дерево, то варто обробити його відразу, а не перед монтажем, адже під час зберігання воно може зіпсуватися, особливо якщо у вас сирий гараж (склад, балкон і т.д.);

  2. Коли будинок "сушиться" після будівництва, треба нанести на перегородки і стіни захисну суміш;

  3. Перевірку дерева слід проводити щорічно і при потребі обробляти повторно. Таким чином легко виявити вогнище ураження і швидко його ліквідувати;

  4. Не можна допускати контакт хворих колод зі здоровими тому, що весь грибок і гниль легко переходять на хороше дерево;

  5. Дерев'яні лазні обробляються частіше, ніж звичайні будинки. Кожні 2-3 роки (на відміну від 20 років звичайних будинків) необхідно обробляти дерево. В іншому випадку можна дуже сильно постраждати від різних "зараз".