Фахівці вважають, що для кожного окремого будинку призначений свій "дах", матеріал, який буде оптимальним за своїми технічними характеристиками саме в цьому випадку.

Для того, щоб правильно підібрати покрівельний матеріал, потрібно звертати увагу на кілька головних критеріїв - на відповідність матеріалу формі даху і його термін служби, на загальну будову, кроквяний каркас, ну і звичайно на необхідні економічні та естетичні якості.

Основні види матеріалів для покрівлі

Профільований покрівельний настил

Або в народі - профнастил. Він виробляється за допомогою поздовжньої прокатки. Його найчастіше використовують при будівництві різноманітних ангарів, гаражів, дуже рідко в приватному секторі.

Він легкий по вазі, міцний, простий в монтажі і довго зберігає стійкість. Але якщо використовувати його в житловому будівництві - то обов'язково необхідний монтаж звуко-, і теплоізоляції для мансарди. Тут вам знадобиться гідроізоляційна плівка.

Металочерепиця

Це поширений покрівельний матеріал. Його часто використовують в будівництві приватних будинків, а особливо котеджів. Виготовляють таку черепицю з оцинковки, яку обробляють за допомогою прокатки, ну а зверху покривають полімером.

Її основна перевага - вона легше і довговічніше звичайної черепиці, що полегшує процес монтажу і продовжує термін служби. Монтується вона зазвичай на саморізи до крокв і обрешітки.

Шифер

А ось матеріал, який ми бачимо на дахах будинків українців із середнім достатком. Він недорогий і стійкий до впливу зовнішнього середовища. Згодом він стає крихким і можуть з'являтися навіть тріщини і дірки. Але експерти стверджують, що його стабільно "вистачає" на 30 років. Ще одні мінусом є те, що він важкий, що додає труднощів в монтажі.

Найбільш відомий сьогодні покрівельний матеріал - хвилястий шифер.

Ондулін

Він досить легкий, простий в монтажі, підходить до українського клімату і служить досить довго (приблизно років 30). Виготовляють його з волокнистих битумінізованих листів.

Фальцева покрівля

Теж досить популярний вид матеріалів. Робиться вона з надійних складників. Це може бути сталь, титан і навіть мідь. Фальцева покрівля з жерсті і оцинкованого листа має тільки один істотний мінус - потреба часто її фарбувати.

Але ось мідна покрівля навпаки - з часом вона лише набуває неймовірно красивий темний відтінок.

Керамопласт

Головним його плюсом є те, що він дружній для екології. У нього немає аналогів з такою ж маленькою вагою. Керамопласт добре гнеться і має високу міцність, що дає йому явні переваги при монтажі та експлуатації. Багато професійних будівельників стверджують, що така покрівля прослужить вам більше 55 років.

А для того, щоб ваш будинок був в затишку і безпеці довгі роки, потрібно купити якісні покрівельні матеріали.