Дюбель - одна з частин кріплення, яка разом з анкерами, саморізами та іншим закріплюється в основу і утримує всілякі конструкції - від фоторамок до величезних стелажів.

Як виглядає дюбель

Дюбель має дві головні частини: нерозпірні і розпірні. Перша - це та частина, яка не бере участі у кріпленні, а друга - робоча, вона змінюється в розмірах, коли утворюється з'єднання.

Також є дюбелі, які мають манжету - це обрамлення, яке не дає дюбелю провалитися в отвір. Вони бувають потайними, циліндричними або ж округлими.

Як працювати з дюбелями

Дюбелі підбираються залежно від структури основи, в яку вони угвинчувалися і від ваги конструкції, яку кріплять. Чим більше тендітна стіна і чим важча конструкція, тим більш довгий і міцний дюбель потрібен для надійності.

Щоб вставити дюбель в стіну, необхідно просвердлити отвір за допомогою шлямбура, електродрилі або перфоратора.

Варто відзначити, що під параметри дюбеля варто підбирати і параметри свердла, щоб отримати хороший результат.

Як підібрати дюбелі

Вибираємо дюбелі для глухих отворів

Щоб закріпити конструкцію на розбиті отвори (стіни з м'якого матеріалу) добре підійдуть пластичні дюбелі. Перед монтажем такий дюбель потрібно занурити у воду і в його трубочку втиснути в отвір. Після того, як заповнили отвір, потрібно наколоти пластичну масу за допомогою шила і на 2-3 нитки різьблення наживити шуруп. Вже через десять хвилин можемо угвинчувати все повністю.

Найпопулярніші дюбелі - нейлонові. Коли в них закручують шурупи, вони добре триматися, за рахунок того, що розпираються.

Якщо ж вам потрібно кріпити важкі предмети, то варто використовувати міцні дюбеля під шпильки або болти з метричною різьбою.

Вибираємо дюбелі для наскрізних отворів

Дюбелі з пластмаси і конусом з латуні. Коли в такий дюбель укручуєш шпильку, конус розтискає його. Розлучені кінці міцно тримають конструкцію на основі.

Анкера з пластмаси використовуються разом з шурупами. При укрученні такого шурупа анкер впирається в основу. Коли ж його викручують, з'єднання руйнується і анкер падає вниз.

Перекидний дюбель з металу - це шпилька з вільним нерівноважним коромислом. Коли коромисло простягають через отвір дюбеля, воно перекидається і закріплює дюбель.

Металевий розпірний дюбель має упори, які розводяться під впливом пружини. Якщо повністю дістати звідти шпильку, відновити дюбель вже не можна.

Якщо ж вам потрібно, щоб не було вібрації (наприклад монтаж труб), ідеальним варіантом стане неопреновий дюбель.