Додаткові перегородки, вирівнювання стін, незвичайні стельові конструкції, маскування труб, стелажі та багато іншого - все це можна зробити за допомогою гіпсокартону.

Крім широкої сфери застосування він ще й екологічний, тому і настільки популярний. Але який найкраще вибрати для своїх потреб?

 

Які види гіпсокартону бувають

 

 

  • Вологостійкий (позначається ГЛКВ);

  • Вогнетривкий (позначається ГКЛП);

  • Універсальний волого і вогнестійкий (позначається ГКЛВО);

  • Звичайний (ГЛК).

 

Принцип роботи з гіпсокартоном

 

 

Нарізання листів

Нарізати гіпсокартонні листи можна за допомогою звичайного канцелярського ножа. Беремо лист, проводимо ножем по наміченій лінії, а щоб розріз вийшов рівним, можна використовувати лінійку. Після натискаємо на зворотному боці, тоді гіпсокартон легко піддається і розламується.

Якщо ж вам потрібні фігурні елементи (для стельових конструкцій, наприклад), то потрібно скористатися електролобзиком. Але полотно ми встановлюємо по металу, а обороти ставимо на максимум. Для акуратного результату, лобзик необхідно щільно притискати до листу.

 

 

Згинаємо гіпсокартон

У разі особливих фігурних конструкцій певних форм, майстру необхідно гнути гіпсокартон. І тут вже існує два способи - сухий і мокрий. Якщо ви вибрали сухий, то необхідно зробити кілька паралельних 6-міліметрових надрізів, а потім вже надавати будь-яку форму. Розрахунок кількості ліній залежить від радіуса заокруглення. При мокрому методі лист гіпсокартону замочується на 30-50 хвилин у холодній воді, а потім на рівній сухій поверхні по ньому потрібно пройтися голчастим валиком (можна замінити звичайною виделкою).

 

Кріпимо гіпсокартон

Способів фіксації гіпсокартону існує кілька - на металевий або на дерев'яний каркас. Зазвичай "садять" листи на саморізи, потім закручуються загартовані шурупи (3-3,5 см). Капелюшок шурупа повинен входити на 1-2 мм, а відстань між ними приблизно 10 сантиметрів.

Важливо відзначити, що відстань між листами має становити 2-3 міліметра, впритул краще не монтувати. Шви потім шпаклюють.

 

Шпаклівка гіпсокартону

Перед шпаклюванням необхідно прогрунтувати конструкцію. А щоб згодом шпаклівка не потріскалася, потрібно прорізати канавки під кутом 30-45 градусів. Тепер шпаклюємо, попередньо наклавши армуючу стрічку. Після висихання, конструкцію потрібно прогрунтувати і прошпаклевать ще раз.

Останнім етапом йде декорація. Це може бути фарба, декоративна штукатурка, плитка, шпалери і багато іншого.