Кінець осені та зима - це період, коли всі дачники і городники "змотують вудки" і відправляються в будинок відпочивати та їсти варення, які заготовили ще влітку.

Але перед цим необхідно провести ретельні приготування, щоб наступний сезон не приніс негативних сюрпризів. Особливо це стосується системи поливу.

Що найбільше впливає на шланг взимку

Якщо влітку найстрашніше, що впливає на шланг для поливу - це сонце, то взимку справа полягає зовсім в іншому. Однією з головних проблем є мороз. Він псує практично усе, і, на жаль, не стали винятком шланги. Від занадто низьких температур вони можуть тріскатися.

Що зробити, щоб ваш шланг не потріскався

Насамперед - злити з нього воду. Це головне, адже при замерзанні, рідина розширюється і шланг може почати тріскатися.

Потім рекомендується дати йому час для висихання. Це потрібно, щоб під час зимового зберігання в шлангу не залишалося вологи. Вона теж негативно впливає на якість подальшої експлуатації після такого зберігання.

Не всі ховають шланги всередину приміщень, але дуже рекомендуємо це зробити. Так він прослужить набагато довше.

Як зберігати шланг взимку

Перед тим, як заховати, шланг потрібно намотати на котушку або візок. Головне, щоб під час скручування він не перегинався і не заламувався. Найзручніше в цій справі - візок для шланга, а якщо він пересувний - взагалі ідеально.

Що стосується приміщення - температура тут не повинна опускатися нижче нуля. Винятком є ​​деякі сучасні види шлангів, які не бояться "мінуса". Щоб виріб прослужив довго, потрібно обирати саме такий тип.

Як розморозити шланг для поливу

Найпростіше це зробити за допомогою гарячої води. Розглянемо покроково:

  1. Від’єднуємо шланг від системи;

  2. В шланг вставляємо жорстку трубку або шланг для гарячої води (її діаметр повинен бути меншим, ніж діаметр основного шланга водопроводу - якщо шланг 25-32 міліметра, то трубка -16);

  3. У трубку за допомогою воронки заливаємо гарячу воду або розчин солі;

  4. Трубку просуваємо всередину в міру танення льоду.

Якщо немає бажання проробляти такі маніпуляції, можна просто лити гарячу воду зверху на трубу. Але для цього знадобиться набагато більша кількість гарячої води. Ну або скористатися будівельним феном.