Скловата і мінеральна вата зараз набирає велику популярність в будівництві. Вона дає хорошу звукоізоляцію і зберігає тепло, тому дуже часто скловатою і мінеральною ватою українці утеплюють своє житло.

Крім своїх експлуатаційних характеристик, цей матеріал має особливості монтажу. Сьогодні хочемо поговорити про засоби захисту і про те, як позбавиться від сверблячки, викликаної скловатою.

 

Робота зі скловатою

Дуже важливою умовою в роботі зі скловатою є наявність спецодягу та додаткових засобів індивідуального захисту. Захистити дихальні шляхи слід за допомогою респіраторів, а не допустити потрапляння матеріалу в очі можна одягнувши спеціальні окуляри.

 

Чого не можна робити, якщо скловата потрапила на шкіру

  • У разі потрапляння мінеральної або скловати на шкірні покриви є багато заборон. Отже, що ж НЕ МОЖНА робити, якщо у вас з'явилося свербіння після роботи зі скловатою:
  • Не можна чухати (таким чином ви заженете мікрочастинки ще глибше в шкіру і збільшете свербіж);
  • Приймати гарячий душ (гаряча вода розпарить шкіру і таким чином скло піде далі і свербіж може тривати більше тижня);
  • Розтиратися мочалкою і використовувати мильні розчини (ситуація та ж, що і з чуханням).
  •  

Що потрібно робити, якщо на шкіру потрапила скловата

Потрібно прийняти холодний душ з сильним напором води (можна ледве теплий), не використовуючи гелю для душу (мила, скрабів, мусів і т.д.). Після прийняття душа не витиратися рушником, а дати шкірі обсохнути на повітрі. Після висихання проробити те ж саме. І вже в третій раз, коли ви підете проводити лазневі процедури, можна взяти мочалку з милом, а в кінці витертися рушником.

Також важливо вибрати якісну скловату, щоб вона менше кришилася і створювала вам дискомфорт.

Читайте також: Обираємо мінеральну вату: на що звернути увагу