Ви щасливий власник заміського житла? Будинок, дача, котедж ... Все це прекрасно, але не так прекрасно, як могло б бути з лазнею.

Баня - це місце, де збираються друзі, оздоровлюється сім'я, відпочиває душа і тіло. Якщо ви всерйоз задумалися про спорудження такої потрібної споруди - ми з радістю пояснимо вам кілька першорядних моментів, які допоможуть обійти можливі проблеми в подальшому.

Де будувати лазню або сауну

Дуже зручно зробити баню у вигляді прибудови до будинку, щоб не паритися щодо великого будівництва, а паритися в лазні. Але багато фахівців не рекомендують цього робити. За нормами пожежної безпеки небажано прибудовувати сауни до житлового будинку через ризик виникнення загоряння.

Будувати лазню варто на задньому дворі, де вона принесе меншу шкоду в разі пожежі, не заважатиме банними запахами вам самим і вашим сусідам. Також рекомендується розміщувати такого роду споруду біля водойми, яка може служити в якості купальні.

Альтернативи в будівництві лазні або сауни

Якщо ви не бажаєте розводити масштабне будівництво - можна спробувати перебудувати сарай або навіть переробити непотрібний вагончик, головне добре утеплити. Ну і знову ж таки - все залежить від уподобань: комусь вистачить невеликої кабіни з паром, а комусь необхідний цілий комплекс для відпочинку з друзями.

Що повинно бути в бані

Для того, щоб комфортно відпочивати і оздоровлюватися досить мати в своєму розпорядженні саму парну, кімнату для того, щоб відпочити і пережити перепад температур, передбанник і приміщення для того, щоб прийняти душ. За бажанням сауну можна доповнити басейном ну і будь-якими кімнатами, які зможе придумати ваша фантазія. Все впирається в розміри території навколо будинку і бюджет.

Процес побудови парилки

Готуємо місце

Пробиратися до парильні через засохлі гілки, металобрухт і сміття зовсім неприємно, тому варто прибрати на території майбутньої споруди, також необхідно підготувати землю для будівництва фундаменту.

Заливаємо фундамент

Якщо ви не плануєте будувати цілий замок, то вам підійдуть прості і недорогі варіанти фундаментів - толбачний, свайний або свайно-ростверковий. Але на цьому етапі рекомендуємо все ж звернутися до фахівця, щоб він перевірив який тип грунту у вас і який фундамент підійде для розмірів вашої будови.

Будуємо лазню

Якщо ви обрали класичний варіант - дерево, то не можна забувати про обробку його антисептиками для протекції від комах, гниття і пожежі. Спочатку будуємо стіни, потім дах, підлогу і стелю. Ну двері і вікна само собою зрозуміло.

Облаштовуємо парну

Насамперед ви повинні визначиться з піччю - це ж серце лазні, її головний елемент, без якого сауна - не сауна і лазня - не лазня. Варто відзначити, що це досить важка споруда, тому можна розглянути варіант придбання готової. Далі варто взятися за полиці. Вони можуть бути великими для лежання або маленькими для сидіння. Тут вже справа смаку.

Також не варто забувати про широкий спектр необхідних інструментів для будівництва лазні.