Столярний, слюсарний, "з кігтем", балда і киянка - все це про молотки. Здавалося б, це один з найпростіших ручних інструментів, проте він має не одну, не дві і навіть не три, а кілька десятків модифікацій та моделей. Розглянемо найпопулярніші й найбільш незвичайні види з них.

Види молотків

Столярний

"Ієрархія" молотків починається зі столярного. Це найпоширеніший тип. Він характеризується призматичною ударною частиною й бойком квадратної форми. Його протилежна сторона, як правило, роздвоєна (виконує функцію лапи). Рукоятка частіше за все виконана з дерева. Буває різних розмірів. Відповідно, важити може як всього 100 грам, так і 300.

Слюсарний

Це ще один досить поширений тип молотка. Його назва говорить сама за себе - застосовується для слюсарних робіт. Має прорезинену ручку або покриту термопластичной смолою. Характеризується бойком квадратної форми і злегка завуженим хвостовиком. Його моделі можуть істотно різнитися вагою: найменші важать близько 100-200 грам, найбільші моделі можуть досягати і 1,5 кілограми. Слюсарному молотку властива універсальність, при цьому його часто застосовують для забивання дуже тонких цвяхів.

Молоток з гумовою або з нейлоновою (змінною) голівкою

Це чудова модель для роботи з деталями, які вимагають вкрай обережного поводження (для уникнення їх пошкодження). У таких випадках потрібен молоток, у якого ударна частина зроблена з м'якого матеріалу (наприклад, гуми або свинцю). Такий молоток отримав чималу популярність у побуті, оскільки має досить активне застосування. Також він відрізняється легкістю в роботі.

Молоток з "кігтем"

Чудово підходить для будь-яких теслярських робіт, тим самим відрізняється багатофункціональністю. Забити навіть найбільший цвях у дерево - не проблема. Витягнути вже непридатні або просто зайві цвяхи - теж питання декількох хвилин, якщо у Вас в руках молоток з "кігтем".

Киянка

Відрізняється наявністю головки круглої або гострокутної форми, виконаної з дерева (це може бути бук або інша листяна деревина). Основне призначення цього різновиду молотка - це забивання у дерево стамесок. Багато хто помилково вважає, що для цих робіт не обов'язково купувати киянку, можна легко використовувати в якості альтернативи, наприклад, молоток з металевою головкою. Теоретично це так, але на практиці не все так однозначно. На відміну від будь-якого іншого типу молотка, киянка не зашкодить в процесі роботи дерев'яну рукоятку стамески.

Балда

Цей вид характеризується обернено пропорційним способом роботи. Він має довгу рукоятку і т.зв. кувалду з дуже широкою голівкою. Така конструкція забезпечує досить велику силу удару, але її можна, так би мовити, притупити, якщо взяти гумові ковпачки.

Купити молоток (певної моделі) для різних видів робіт, а також багато інших ручних інструментів Ви можете в магазині-складі "Аквілон". Прийнятна ціна, оперативна доставка, можливість самовивозу (м.Київ, Вишневе), різні способи оплати.