Дача - це місце для відпочинку, зазвичай величезних масивних споруд тут не потрібно. Тому сьогодні ми поговоримо про те як звести легку прибудову у вигляді дерев'яної конструкції. Таку собі терасу до дачного будинку.

Особливості фундаменту прибудови

Для такої будови фахівці рекомендують зробити стрічковий бетонний фундамент. Здавалося б, навіщо взагалі мудрувати з фундаментом, адже дерев'яні конструкції мають невелику вагу. Робиться це для того, щоб уникнути гниття дерева при прямому контакті з землею.

Не потрібно рити фундамент в кілька метрів. Для такої споруди досить буде 20-25 сантиметрів вглиб. Саме ж бетонування виробляємо за допомогою дерев'яної опалубки на 10-15 сантиметрів вище рівня грунту.

Зведення стін для дачної прибудови

Для початку нам необхідно встановити дерев'яні стійки через кожен метр (стійки 10х10 сантиметрів). А що стосується дверного блоку, то січення блоків те саме, але береться до уваги ширина коробки. Висота каркаса повинна бути на рівні самої будівлі. Зверху, для забезпечення міцності конструкції, набиваємо підкроквяний брус.

Отриману конструкцію ми обшивають обрізною дошкою товщиною 2,5 сантиметра.

Порожнечі між стінами заповнюємо мінватою або ж керамзитовим гравієм.

Споруджуємо дах над прибудовою

Потрібний скат даху ми отримаємо, набиваючи на стіну брус (він повинен бути вище на 50 сантиметрів, ніж стіна існуючої конструкції). Він і стане опорою для майбутнього даху.

За підкроквяного брусу та брусу опори укладаємо кроквяні ноги (повинні мати перетин 5 на 10 сантиметрів). Вже по ці ноги набиваємо суцільну обрешітку (служитиме основою для покрівлі).

Знизу від обрешітки кріпимо пароізоляційну плівку, під якою монтуємо шар пресованої мінеральної вати. Після закриваємо все це вагонкою або ж гіпсокартонними плитами. Тут все залежить від матеріальних можливостей і бажання господаря будинку.

Зовні необхідно захистити стіни і облаштувати злив води.

Підлога в прибудові

По периметру нашої будови укладаємо дерев'яні лаги з бруса 10 на 15 сантиметрів, між якими кладемо плити з мінеральної вати. За цими лагам набиваємо підлогову дошку (товщина 3,6 сантиметрів).

Завершення будівництва прибудови

Після всього вже приступаємо до установки дверного і віконного блоку, набиваємо лиштви.

Ну і трохи про оздоблення. Бажано щоб воно повторювало оздоблення самого будинку. Так все буде виглядати більш органічно. А головне - не забувайте використовувати якісні інструменти і будматеріали для ваших робіт.