Ніші в стіні - це стильно, зручно і функціонально. Вони допомагають створити унікальний дизайн і дають додаткове місце для зберігання необхідних аксесуарів і сувенірів.

Якими бувають ніші

Найчастіше в сучасному українському домі можна зустріти два види ніш - горизонтальні і вертикальні.

Горизонтальні ніші - це поздовжнє поглиблення в стіні у вигляді полиці.

А ось вертикальні ніші можуть виконувати багато функцій. Відкриті зазвичай використовуються для створення цікавих дизайнерських рішень, а закриті - для зберігання речей. Шафа-купе вважається закритою нішею.

Що знадобиться для монтажу ніші

Для того, щоб якісно змонтувати нішу, необхідно мати певний набір інструментів та будматеріалів:

  • профілі: стіновий несучий, кутовий і спрямовуючий металевий;

  • демпферна стрічка і сітка серпянка;

  • перфоровані виски;

  • гіпсокартон для стін;

  • саморізи по металу і анкера;

  • шпаклівка гіпсова;

  • при бажанні можна монтувати освітлення: вбудовані світильники, мідні дроти і гофрована трубка;

  • рівень і правило;

  • перфоратор і побідитове свердло;

  • шуруповерт з набором насадок;

  • шпателя і викрутки.

Монтаж ніші з гіпсокартону

  1. Глибина ніші - це відстань, на яу виноситься фальш-стіна. Спочатку робимо розмітку для направляючого нижнього профілю паралельно капітальній стіні і монтуємо його на анкера з кроком в 0,5 метра (завчасно на нього вниз до підлоги клеїться демпферна стрічка).

  2. Відступаємо 10 сантиметрів від стіни і вставляємо вертикальний стіновий профіль. Прикладаємо до нього рівень і вирівнюємо його. Після просвердлюємо в стіні отвори (по траєкторії профілю) на 5-6 сантиметрів вглиб з кроком в 0,4 - 0,5 метрів. На ці отвори монтуємо анкера з пластинами з перфорованого металу, згинаємо їх буквою "П" і вставляємо між лопатями вертикальний стіновий профіль і закріплюємо його.

  3. Залишаємо проміжок в півсантиметра між верхом вертикального профілю та стелею, запускаємо туди верхній направляючий профіль, обклеєний демпферного стрічкою. Верхній направляючий профіль закріплюємо так само, як і нижній. Після його монтажу беремося за другий несе стіновий профіль.

  4. Орієнтуючись на напрямні і крайні несучі профілі монтуємо інші несучі вертикальні профілі. Потрібно розрахувати їх так, щоб профілі чітко сходилися з зовнішніми кутами ніші.

  5. Внутрішні вертикальні профілі монтуємо за допомогою висків на саморізи і анкера.

  6. Якщо ви плануєте монтаж освітлення, то потрібно провести електропроводку. За технікою безпеки всі дроти потрібно обернути в гофровану трубку. Вона потім фіксується на хомути або дужки до старої стіни.

  7. Готовий каркас обшивають панелями гіпсокартону. Кріпити їх потрібно на саморізи по металу. Щоб стіна була рівною, потрібно щоб капелюшки повністю йшли в гіпсокартон.

  8. Робимо отвори під майбутні світильники і всі стики проклеюємо сіткою серпянкою. Також на зовнішні кути кріпимо металопрофіль за допомогою гіпсової шпаклівки.

  9. Шпаклюємо капелюшки саморізів, місця з сіткою серпянкою. Даємо просохнути близько трьох - чотирьох годин і шпаклюємо поверхню повністю. Знову даємо висохнути і обробляємо стіну наждачкою.

  10. Підключаємо світильники і декоруємо нашу конструкцію.