Засмічення в раковині на кухні, у ванній або душі - це звичайна річ і для добре підготовленого господаря не стане критичною ситуацією. Що потрібно для того, щоб прочистити засмічення в раковині? Використовувати хімічні засоби багато хто боїться, а народні методи можуть призвести до ще більшого засмічення, тому надійні перевірені механічні пристосування - це кращий вибір.

Що робити, якщо забився злив?

Вантуз

Щоб прочистити засмічення вантузом, необхідно заткнути всі отвори так, щоб повітря не могло проходити і утворилася гідравлічна пробка. До самої раковини притуліть  вантуз, щоб гумовий наконечник повністю закривав злив і притиніть його. Потім декількома повторюваними рухами вгору-вниз (не відриваючи вантуз) пробиваємо пробку, що утворилася. Прибираємо вантуз і пускаємо струмінь гарячої води (потрібно спускати 2-3 хвилини), щоб добре промити раковину і винести з труби залишки засмічення.

Якщо ж ви власник двохсекційної мийки - ви повинні мати два вантуза для повноцінної очищення труб. Використовувати ці вантузи одночасно, щоб зробити прочищення максимально ефективною, якщо ж другого вантуза немає - можете заткнути другий слив змоченою ганчіркою.

Трос

Щоб прочистити засмічення сантехнічним тросом, потрібно просто напросто ставити його в трубу і прокручувати, витягати пробку вгору (можна просто витягнути її) або вниз (проштовхуючи далі в каналізацію). Відзначимо, що краще для громадської каналізації, витягати засмічення, але не завжди це виходить зробити тому, що заважає конструкція зливу.

Такий спосіб хороший для металевих труб, тут він може навіть почистити іржу, якщо вона раптом утворилася. А ось для пластикових краще його не використовувати тому, що виникає ризик пошкодження пластика і утворення протікань.

Важливо вчасно прочистити засмічення, адже в іншому випадку ви можете влаштувати потоп, зіпсувати власну сантехніку і засмердіти весь будинок запахом застояної води. Крім зіпсованого повітря, в мийці утворюється більше шкідливих бактерій, які згубно впливають на вас та ваших рідних.