Ковролін - це досить затишний матеріал для підлоги, але його практичність і довговічність залежить від правильної технології укладання. Сьогодні ми поговоримо про способи укладання ковроліну.

Стретчинг

Ковролін має властивість тягнутися. Саме на цьому і заснований даний спосіб укладання. Якщо ви вибрали цей метод, то вам необхідно буде закріпити рейки уздовж стін, убиваючи по периметру під кутом цвяхи. На цю конструкцію за допомогою спеціальних інструментів натягується ковролін.

Перед монтажем ковроліну також радять підкласти повстяну підкладку, щоб підлога була м'яким та без горбів.

Такий спосіб є більш довговічним і невибагливим в плані підготовки поверхні.

Вільне укладання

Якщо у вас, наприклад, паркетна, гранітна або мармурова підлога в невеликому приміщенні, але ви хочете укласти ковролін, то кращим варіантом стане вільне укладання. Тут ми нічого не клеїмо, а між підлогою і матеріалом буде утворений повітряний прошарок.

Для початку ми розгортаємо ковролін щоб він був вище плінтуса сантиметрів на 10. Потім прокатуємо роликом у всіх напрямках (розрівнюємо). Потім вирізаємо за допомогою ножа кути V-подібної форми і обрізаємо уздовж плінтуса. А вже біля проходу зміцнюємо покриття на металеву рейку.

Приклеювання

У невеличкій кімнатці приклеювання використовують рідко. Зазвичай це великі приміщення або місця з великим навантаженням (сходи, коридори, пандуси та інше).

На що варто звернути увагу, так це на те, що даний спосіб дуже залежить від якісного клейового розчину. Купити якісний клей - це вже півсправи. Найчастіше це звичайний ПВА, а краще навіть ПВА-дисперсії.

Клейовий розчин наноситься зубчастим шпателем (можна взяти і пензель) рівномірно по всьому периметру. Потім кладемо ковролін. Якщо утворилися якісь бульбашки, їх можна ще розрівняти протягом 10-20 хвилин, поки клей ще не застиг (на упаковці клею це зазвичай написано). Повне висихання розчину настає на третій день.

Порада: обов'язково потрібно контролювати кількість клею, якщо ви використовуєте покриття на натуральному джуті. Якщо нанести занадто багато клею, він може проступити наверх і утворити цілі плями на видимій поверхні.